Wyniki‎ > ‎

Osiągnięcia zawodników

W szczegółowych osiągnięciach poszczególnych zawodników wymienione są wszystkie miejsca medalowe na turniejach piłkarzykowych międzynarodowych oraz krajowych o ogólnopolskiej randze. Osiągnięcia każdego gracza podane są z podziałem na sezony i z zachowaniem poniższej hierarchii turniejów:

  • Mistrzostwa Świata (World Championships*****, World Championship Series****),
  • Turnieje International (International***) 
  • Mistrzostwa Krajowe (różnych krajów) (Master Series**, Pro Tour* i poza kalendarzem ITSF),
  • Puchary Krajowe (różnych krajów) (Master Series**, Pro Tour* i poza kalendarzem ITSF),
  • mistrzostwa regionalne (poza kalendarzem ITSF),
  • majory ogólnopolskie (poza kalendarzem ITSF).

Muszę jeszcze wyjaśnić ważną rzecz.

Od pierwszego turnieju ogólnopolskiego (I Mistrzostwa Polski Oskar) w 1999 r. turnieje piłki stołowej rozgrywane były wyłącznie w formule open i na dodatek wyłącznie w parach open. Pierwsze single open rozegrano dopiero podczas I Mistrzostw Dolnego Śląska we Wrocławiu (23-24.02.2002 r.). Było to na tyle doniosłe wydarzenie, że przedstawiciele wszystkich ośrodków zdecydowali przed turniejem, iż singliści walczyć będą na tym turnieju o tytuł Mistrza Polski. Konkurencje par mieszanych i par losowanych zadebiutowały podczas II Mistrzostw Dolnego Śląska (21-23.02.2003 r.) Regularne rozgrywki w parach amatorskich na dużych turniejach rozpoczęły się od sezonu 2003/2004 (nie licząc pojedynczego eksperymentu z II Mistrzostw Polski Oskar z 2000 r., gdzie podzielono graczy na profesjonalistów i amatorów). Pary semi-pro jako konkurencja na imprezach ogólnopolskich zadebiutowały w Wilczynie podczas Pucharu Dolnego Śląska (17-19.09.2004 r.). 

Oznacza to, że wielu bardzo dobrych graczy, którzy rozpoczynali przygodę z piłką stołową, gdy grano tylko konkurencje open (np. Patryk Czarnecki, Darek Małaszkiewicz, Marek Indeka, Sebastian Gąsior), będzie w tym zestawieniu miało zaskakująco mało sukcesów na koncie, mimo że bardzo często meldowali się w ścisłej czołówce par open (miejsca 4, 5-6, 7-8) na największych turniejach ogólnopolskich. W miarę możliwości oraz kompletowania materiałów archiwalnych będę się starał dopisać każdemu najbardziej znaczące wyniki poza podium.


   
 Prawdziwy multimedalista, 5 razy z rzędu zajął pierwsze miejsce w Singlach Open na Mistrzostawch Polski. Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata. Charakteryzuje go perfekcyjność oraz super dokładność w wykonywanych zagraniach. Niesamowite ogranie w polu, solidność w grze to tylko niektóre determinanty jego sukcesu. Potrafi praktycznie wszystko, mimo, że jest atakerem, najczęścieście stosuje : snejka, firmówkę oraz bandki. Jest również największym teoretykiem w tematyce piłki stołowej w Polsce. Jego wskazówki do dzisiaj stanowią podwaliny polskiej piłki stołowej.
Paweł Sielski
 
   
 


Kolejny polski multimedalista. Zaangażowany w świecie piłki stołowej od wielu lat. We Wrocławiu jest najdłużej praktykującym piłkę stołową zawodnikiem. Gra wyłącznie na obronie. Od lat jego firmówka jest najskuteczniejszą i najbardziej przemyślaną w Polsce, a także na świecie. Napastnicy grający z Przemkiem w parze dostają ogromne wsparcie w postaci perfekcyjnej gry defensywnej oraz niemożliwie skuteczne wyjścia z obrony. Przemek zwykł mawiać przed meczem: „meczowa jest moja”, wielokrotnie dotrzymywał słowa.
Przemysław Noga  
   
 


Największy talent ostatnich lat na arenie ogólnopolskiej. Młody zawodnik, który w ostatnim roku totalnie zdominował scenę polskiej piłki stołowej. Wygrywa praktycznie wszystko, bardzo szybką techniczną grą, której nie powstydziliby się nawet najbardziej utalentowani gracze na świecie. Potrafi wszystko, gra wszystko, dlatego chcąc wypisać jego ulubione zagrania, musielibyśmy wymienić wszystkie. Kuba został pozyskany do Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej z ośrodka łódzkiego w roku 2010.
Jakub Ziencikiewicz  
   
 Jedna z nadziei Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. Od dłuższego czasu top 10 w Polsce. Głównie dzięki wszechstronności stanowi zagrożenie dla ścisłej czołówki. Jego ulubione zagranie to push, który wykonuje z niewyobrażalną prędkością. Ceniony jest w środowisku za umiejętność przekazywania wiedzy. Z pod jego skrzydeł narodziło się już wiele talentów, mimo, iż gra stosunkowo niedługo. Pozyskane przez Wrocławski Klub Piłki Stołowej z wielkopolskiego ośrodka w roku 2008. Od października 2010 Prezes Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej.
 Kacper Grzebiela
   Kolejny talent Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. Zawodnik, grający ślicznie pod względem techniki. Mimo, iż nie należy do ścisłej czołówki, stanowi dla nich realne zagrożenie. Jego główną bronią jest piekielnie mocny snejk, oraz solidna piątka. Mimo, iż grywa głównie na ataku, doskonale odnajduje się w grze obronnej. Jest to również najbardziej udzielająca się towarzyszko osoba WKPSu, którą uwielbiają dosłownie wszyscy.  
Cezary Bdzikot    
   Prawdziwy zabójca przy stole, jak się rozpędzi to jest nie do zatrzymania. Ciężka praca na treningu to drugię imię Patryka. Od wielu lat jeden z najlepszych zawodników Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. W trakcie swojej kariery miał sporo przerw, jest to pewnie jedna z głównych przyczyn, iż teraz nie jest top 10. Prognozując jego rozwój jest pewne, że niedługo będzie. Patryk jest głównie atakerem, przed jego snejkiem drżą wszyscy obrońcy w Polsce.
Patryk Sawicki  
   
 

 
Doskonały nastolatek, talent, który za kilka lat przyćmi wszystkich. Już teraz mówi się, że jest najlepszym technicznie zawodnikiem w Polsce. Nie skończył jeszcze wieku pełnoletniości, a już potrafi praktycznie wszystko. Gra bajkę na stole, w agresywnym, szybkim tempie. Oglądanie jego meczy to prawdziwa przyjemność dla oka. Mateusz został pozyskany przez Wrocławski Klub Piłki Stołowej w 2010 roku z radomskiego ośrodka.
Mateusz Fudala  
   


 
Podstawowy zawodnik kadry Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. Bardzo solidny gracz, który główną uwagę przykłada do techniki gry. Świetnie przekazuje swoją wiedzę, dzięki czemu prowadzi zajęcia ze sporą grupą nowych graczy. Jego głównym zagraniem jest snejk, świetnie wykonuje również firmówkę i brushe. Paweł doskonale spisuje się zarówno na ataku, jak również obronie. Jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Przez wiele lat związany z działalnością klubu. Bez niego WKPS nie osiągnąłby sukcesu
Paweł Gąsior  
   
 


Ścisłe top 3 w świecie kobiecej piłki stołowej w Polsce. Doskonała gra w polu, sprawia ogromne trudności wszystkim zawodnikom. Braki techniczne Basia doskonale nadrabia w szybkości gry, szczególnie groźna jest na ataku, gdzie potrafi naprawdę zaskoczyć najlepszych. Basia jest również fenomenem na skalę światową, gdyż na sam trening nie poświęciła w życiu nawet jednej godziny! Prawdziwy materiał na Mistrzynię Świata.
Barbara Kurtyka  
   
 

Jedna z najdłużej grających dziewczyn w Polsce. Bardzo ładna gra obronna, świetne kontrola piłki w biegu sprawiają, iż z Magdą męczą się nawet najlepsi mężczyźni. Dodatkowo zaangażowana osoba w funkcjonowanie klubu. W sezonie 2009/2010 pełniła funkcję Prezesa Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej.
Magdalena Cabaj  
   
 
 
Z wykształcenia jest muzykiem i trzeba przyznać, że gra również koncertowo. Prawdziwy perfekcjonista. Gdyby więcej czasu poświęcał na trening byłby z pewnością w ścisłej polskiej czołówce. Jest atakerem z krwi i kości, niezwykle skuteczny. Gra spokojnie, konsekwentnie, a co najważniejsze bardzo skutecznie.
Jakub Kruk  
   
 

W szczycie kariery jeden z najlepszych polskich obrońców. Gdyby nie kontuzja, która wymusiła przygodę z pozycją atakującego, pewnie do dzisiaj byłby jednym z najlepszych. Jego gra to typowy przykład old schoolu. Praktycznie wszystkie zagrania potrafi wykonać z biegu, bardzo rzadko zatrzymuje piłkę, co przy obecnej piłce jest rzadkością. Jego gra jest tak nieprzewidywalna, że zaskakuje najlepszych. Bardzo szkoda, że Sebastian nie trenuje tyle co kiedyś.
Sebastian Gąsior  
   
 
 
Zawodnik nieprzewidywalny, potrafi zagrać bajkę i wygrać z najlepszym, od kilku lat w ścislej czołówce Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. Kocha grę w piłkarzyki. Podchodzi profesjonalnie do tego co robi, szkoda, że nie dysponuje większa ilością wolnego czasu, gdyż na pewno siałby postrach na arenie ogólnopolskiej. Jest jednym z nieliczny zawodników wykonujących pina, nie można nie wspomnieć również o klepce, która robi wrażenie.
Andrzej Hasiuk  
   
 
 
Solidny gracz, od lat związany z Wrocławskim Klubem Piłki Stołowej. Obecnie nie praktykuje już tak często jak kiedyś, ale nadal przyjemnie ogląda się co potrafi przy stole. Bardzo rzadko stosowane zagrania cieszą oko i przypominają wszystkim jak kiedyś się grało. Paweł jest również bardzo udzielającym społecznie graczem, można spokojnie stwierdzić, iż WKPS to ON.
Paweł Madej  
   
 
 
Bardzo utalentowany ataker, dysponujący mocnym dokładnym snejkiem. Jego gra jest techniczna, dokładna. Ma spory potencjał, żeby stanowić czołówkę Wrocławia. 
 
Marcin Nawrot  
   
 
 
Bardzo solidny obrońca, obdarzony bardzo mocną firmówką. W pojedynkach prawdziwy wojownik. Walczy do końca, nigdy się nie poddaje, nigdy nie odpuszcza. W grę wkłada serce, co jest dla niego bardzo charakterystyczne. Miał dłuższą przerwę związaną z piłką stołową, obecnie wraca, wszyscy mają nadzieję, że na stałe.
Piotr Jurgielewicz  
   
 

 
Mówiąc pseudonimem Bizon. Od niedawna grający zawodnik, który na pewno stanowi jedną z nadziei Wrocławia. Dużo trenuje, bardzo się stara, dzięki czemu już niedługo będzie ogrywał najlepszych. Jego ulubione zagranie to snejk.
Maciej Drabik  
   
 
 
Kolejna nadzieja WKPSu. Obrońca grający firmówkę, naprawdę dobrym poziomie – jak na nowicjusza. Ogromne postępy, są dobrym prognostykiem na przyszłość. Można tylko obserwować rozwój talentu.
Paweł Pupiń  
   
 
 
Od kilku lat grająca i udzielająca się społecznie zawodniczka Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. W grze dużą miarę przykłada do techniki wykonania zagrania. Ma spory talent, szkoda, że jeszcze niewykorzystany. Specjalizuje się w grze obronnej.
Aleksandra Stalmarska  
   
 
 
Od wielu lat zawodnik związany z piłką stołową, od zawsze traktował ją jako idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, dzięki czemu chyba nigdy nie musiał rozgrywać stresujących pojedynków. Gra for fun to jego specjalność. Jest również od lat organizatorem piłkarzykowych eventów oraz pomysłodawcą Ligi Pubów.
Andrzej Reczuch  
   
 
 
Dopiero co zaczęła piłkarzykową przygodę, a już widać, że chęci jej nigdy nie zabraknie. Przykłada się do treningu i mimo, że obecnie jest na pierwszym etapie wtajemniczenia, już dziś wiadomo, że ten etap szybko zakończy. Wszyscy czekamy na pierwsze piłkarzykowe sukcesy.
Ewelina Bełko  
   
 
 
Gra krótko, ale kocha ten sport i jego zaangażowanie jest bardzo widoczne. Krzysiek jest jedną z nadziei WKPSu. Gra głównie snejka, dzięki czemu potrafi być bardzo skuteczny. Jak przejdzie długą ciężką drogę dążenia do perfekcji, będzie bardzo dobrym zawodnikiem. 
Krzysztof Kowalski  
   
 

Zawodnik grający w bardzo charakterystyczny sposób, mimo, że często mniej widowiskowy to na pewno bardzo skuteczny. Na ataku gra pina, często strzela z piątki, łączy zalety profesjonalnej a także barowej gry w całość. 
Gracjan Kulik  
   
 

Druga z dwóch Ewelin, które od niedawna rozpoczęły przygodę z piłkarzykami. Na razie gra jeszcze jak nowicjuszka, już niedługo ten stan rzeczy się zapewne zmieni. Widać ogromny potencjał, trzeba go tylko wykorzystać. 
Ewelina Leśniewska  

   
 
 
Od niedawna gra, a już jest społecznie zaangażowana, stanowi zatem wzór do naśladowania. Z każdym miesiącem gra co raz lepiej. Uwielbia spędzać czas przy stole, dzięki czemu pewnie już niedługo będzie jedną z najlepszych wrocławianek.
Martyna Piętak  
   
 
 
Bardzo rozwojowy zawodnik, z dużym talentem. Szkoda, że dręczy go przewlekła kontuzja, która uniemożliwia sportowy trening. Gdyby nie ona, Maciek pewnie już dziś, byłby jednym z najlepszych wrocławskich obrońców. Miejmy nadzieję, że polska medycyna rozwiąże ten problem.
Maciek Pigulski  
   
 

Kolejna nowicjuszka płci pięknej, jedna z najbardziej utalentowanych dziewczyn we Wrocławiu. Oczywiście bardzo długa droga jeszcze przed nią, aczkolwiek spełnia wszelkie warunki konieczne, charakteryzujące najlepszych. 
Małgorzata Turowska  
   
 
 
Kolejna osoba pozyskana dzięki turniejom Ligi Pubów. Zawodnik bardzo solidny, konsekwentny. Jeśli jego zaangażowanie nie spadnie będzie bardzo dobrym graczem.
Emil Wielgus  
   


Comments