Nauka gry


TRENINGI - Konfederacja Miłośników Piłkarzyków - link !***********************************************************************************


SYSTEM SZKOLEŃ WROCŁAWSKIEGO KLUBU PIŁKI STOŁOWEJ

Jednym z głównych zadań Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej jest szkolenie nowych zawodników. Zależy nam, żeby ilość graczy w naszym regionie ciągle wzrastała. Jesteśmy jedną wielką piłkarzykową rodziną, jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, nasze drzwi stoją otworem. W szeregach WKPS grają i uczą gry wielokrotni Mistrzowie Polski, a nasz klub w 2011 roku zdobył Drużynowe Mistrzostwo Kraju. Jeśli chcecie uczestniczyć w sukcesach, albo po prostu chcecie się czegoś dowiedzieć o piłkarzykowym treningu warto czytać dalej.

Ta zakładka przeznaczona jest dla graczy początkujących którzy rozpoczynają swoja przygodę z piłką stołową (tak profesjonalnie określamy piłkarzyki, ale nazewnictwo jest dowolne) .

Poniżej znajdziecie swego rodzaju „manual”, czyli instrukcję jak najlepiej trenować, aby w maksymalnie krótkim czasie nauczyć się maksymalnie dużo.

HARMONOGRAM SZKOLEŃ

ZAPISY ORAZ PYTANIA DOTYCZĄCE SYSTEMY SZKOLEŃ

Na naukę gry możesz zapisać się na stronie: Zapisy na naukę gry

KATEGORIE ZAWODNIKÓW

W pierwszej kolejności musicie wiedzieć, że w naszym klubie istnieje swego rodzaju klasyfikacja, dzieląca zawodników zgodnie z poziomem zaawansowania. Nie jest to żadna nowość, w każdej dyscyplinie sportowej mamy z tym do czynienia. Wyróżniamy graczy:

Zawodnicy początkujący:

Nie ma co ukrywać, najprawdopodobniej jeśli Cię nie znamy trafisz do tej grupy J. Jest to najszersza grupa zawodników, charakteryzująca się największą zmiennością. Tutaj każdy sprawdza, czy piłkarzyki są dla niego. Zajęcia dla początkujących zawierają:


·        podstawowe tajniki gry,

·        szkolenia z przepisów gry,

·        szkolenia ze strategii gry parowej oraz singlowej.

Pierwszy etap wtajemniczenia ma w pierwszej kolejności rozwiać wątpliwości czy to jest to co chcecie robić. Wskoczenie do następnego poziomu zależy bowiem wyłącznie od Was. Nasz klub oferuje dostarczenie wiedzy. Umiejętności to kwestia wtórna, trzeba po prostu trenować.

Trenerzy etapu początkującego:

·         Grzegorz Zaręba

·         Kacper Grzebiela

·         Sebastian Michalak

·         Barbara Kurtyka

·         Sebastian Gąsior

·         Cezary Bdzikot


Zawodnicy średnio-zaawansowani:
Najciekawsza grupa zawodników, bo faktycznie są to osoby trenujące najbardziej intensywnie. Przeważnie przeszli już poziom początkujących i są tak wkręceni w piłkarzyki, że nie mogą bez nich żyć J. Dla tych zawodników prowadzimy zajęcia zorganizowane: trening powtarzalności, profesjonalizacji wykonywanych zagrań. W piłce stołowej najważniejsze jest dążenie do perfekcji w wykonywanych ruchach. Na podstawie teorii staramy się na tym etapie wytłumaczyć rolę mechaniki czy fizyki, przekładając ją na praktyczne wykonanie treningu piłki stołowej. Brzmi to dość surrealistycznie, pamiętajcie jednak, że piłka stołowa to normalna dyscyplina sportowa, której zagadnienia naukowe nie są obce.

Trenerzy etapu średnio-zaawansowanego:

·         Kacper Grzebiela

·         Sebastian Gąsior

·         Cezary Bdzikot

·         Paweł Sielski

·         Mateusz Fudala

 

Zawodnicy zaawansowani:

Trening w pełni profesjonalny, jego podstawą jest nauka od Mistrzów. Wrocławski Klub Piłki Stołowej od lat przywiązywał ogromną wagę teorii gry w piłkę stołową. W naszych szeregach są absolwenci Politechniki Wrocławskiej, specjalizujący się w mechanice, współpracujemy z fizjoterapeutami, którzy pomagają nam w dążeniu do doskonałości. Trening na tym etapie to już wyższa szkoła jazdy, ale spokojnie uważamy, że każda początkująca osoba, niezależnie od posiadanego talentu jest w stanie do tego poziomu dotrzeć. Waga talentu zaczyna się liczyć w walce o Mistrzostwo Polski.

Wszyscy nasi trenerzy posiadają wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do prowadzenia nauki gry. Każda początkująca osoba przychodząc na pierwsze zajęcia otrzyma wszelakie wsparcie oraz wskazówki dotyczące treningu. Właściwie tylko od niej będzie zależeć na którym etapie zakończy swoją przygodę. Ostrzec musimy, uważajcie ten sport jest uzależniający J.

Koordynator systemu szkoleń

Głównym koordynatorem całego systemu szkoleń jest: 

  • Grzegorz Zaręba
  • tel. 725 047 535
  • email: grzegorz.zareba@pilkarzyki.wroclaw.pl
  • nick na forum PZFS: grzechu

Grzeniu udziela kompleksowych informacji, przyjmuje wszelkie sugestie dotyczące ulepszenia systemu szkoleń i wszelkie inne wątpliwości, które macie. W sytuacjach problemów z kontaktem ze swoim trenerem najlepiej dzwonić do Kasi, zawsze chętnie pomoże.

JAK NAJLEPIEJ ZACZĄĆ TRENOWAĆ?

·         Przed każdym treningiem polecamy zapoznanie się z teorią, zawartą w filmach szkoleniowych. Dzięki temu przyswoicie sobie już podstawowe zagadnienia oraz pojęcia, co na pewno pozwoli łatwiej zobrazować ćwiczenia podczas zajęć praktycznych. Filmiki szkoleniowe przygotowali nasi przyjaciele z Torunia Jacek Raczkier oraz Marcin Snopkowski – czołowi polscy zawodnicy przy współpracy z Ełckim Klubem Futbolu Stołowego. Rozłożyli oni tam na czynniki pierwsze każdy element gry dla każdego gracza w futbolu stołowym. Nasi trenerzy pomogą Wam zrozumieć tą teorię i przenieś ją na praktyczne wykorzystanie. Nie przejmujcie się, jeśli niektóre pojęcia będą dla Was niejasne, na początku wszystko co nowe jest skomplikowane J http://ekfs.pl/szkolenie/

·         Następnie proponujemy uzupełnienie formularza kontaktowego Zapisy na naukę gry lub bezpośredni kontakt z koordynatorem szkoleń Grzegorzem Zarębą.

·         Po pierwszym treningu, jeśli oczywiście spodoba się Wam, proponujemy członkostwo w naszym klubie. Umożliwi ono Wam bezpłatne indywidualne trenowanie, niezbędne w celu robienia szybkich postępów, a także darmowe uczestnictwo w pozostałych treningach. 
O zasadach członkostwa w klubie oraz o płatnościach przyczytacie tutaj

ŚRODA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Odgórnie wytyczonym terminem treningów jest środa godzina 19:00.

Treningi odbywają się w Wicar's Pub (Wzgórze Partyzantów, Piotra Skargi 18a). W przypadku problemów z trafieniem prosimy o kontakt z koordynatorem bądź z trenerem.

Czas trwania jednego treningu to 3 godziny.

PROFESJONALNA PIŁKA STOŁOWA

Chcielibyśmy Wam przybliżyć do czego można dążyć w kontynuacji nauki gry. Piłka stołowa to dla większości z nas ogromna pasja. Nie każdy gra na wysokim poziomie, ale wszyscy cieszymy się samą grą. Po prostu wolimy spędzać czas ze znajomymi przy stole, niż na sofie przed telewizorem. Dodatkowo jak zaczynają wychodzić takie rzeczy jak na poniższych filmach to nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne J. Poniżej filmy, które naszym zdaniem warto obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=krG4LQXhBII

http://www.youtube.com/watch?v=W_jR7tXwfKg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=bhCPy3J3oZM&feature=fvwrel

Na pierwszy rzut oka to co zobaczyliście może wydawać się nie do osiągnięcia. Możemy Was uspokoić, nieważne ile masz lat, nie ważne ile teraz potrafisz - jesteś w stanie dojść do tego poziomu, wystarczy tylko chcieć. To od Was będzie zależeć do jakiego etapu dojdziecie. Na pewno umożliwimy Wam obejrzenie tych zagrań na żywo i wytłumaczymy co zrobić, żeby to cudo zaczęło wychodzić. Oczywiście bez presji, możecie po prostu grać dla towarzystwa, pamiętajcie zrzeszamy miłośników piłki stołowej a nie tylko zawodowych graczy J

ROZGRYWKI = SPORTOWA RYWALIZACJA

Na koniec chcielibyśmy trochę napisać o tym co najważniejsze i najprzyjemniejsze, a mianowicie o możliwościach sportowej rywalizacji, czyli turniejach które się obywają we Wrocławiu. Wrocławski Klub Piłki Stołowej to organizacja non-profit naszym najważniejszym zadaniem jest organizacja eventów dla wszystkich miłośników piłki stołowej. Oto nasza propozycja:

LIGA WEEKENDOWA

 Podstawową formą turniejową organizowaną przez Wrocławski Klub Piłki Stołowej w każdym miesiącu jest tzw. liga weekendowa. Przez jeden z weekendów każdego miesiąca (piątek, sobotę, niedziele) zostają rozgrywane wszystkie rodzaje konkurencji rankingowych:

·         Pary Open

·         Singel Open

·         Pary Kobiece

·         Single Kobiece

·         Pary Początkujacych

·         Konkurencje specjalne typu 2Ball, DYP, GolieWar

Turnieje weekendowe są jedynymi rozgrywkami, na których można zdobywać punkty do rankingu ogólnopolskiego. Jest to najlepsza okazja do próby sił z najlepszymi zawodnikami zarówno z Wrocławia, jak również z pozostałych ośrodków.

DRAW YOUR PARTNER, CZYLI PARY LOSOWANE

Ta forma turniejów jest idealna dla graczy początkujących, którzy chcą sprawdzać swoje umiejętności w bezpośrednich pojedynkach, a nie tylko na treningowych sparingach. W każdym tygodniu Wrocławski Klub Piłki Stołowej przygotowuje kilka takich aktywności, wszystkie szczegóły znajdują się w terminarzu rozgrywek na naszej stronie. Proponujemy synchronizację z kalendarzem Google, oferujemy taką możliwość, co da Wam zawsze najświeższe informacje o rozgrywkach w telefonie czy tablecie.

Konkurencja Par Losowanych jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Na turniej parowy przychodzi się samemu, a partnera dolosowuje organizator. Każdy traktuje tą konkurencję z przymrużeniem oka, bo jest to typowe „For fun”. Dużo śmiechu i super zabawa w tygodniowe wieczory. Dodatkowo formuła Par Losowanych sprawia, że możecie wylosować naprawdę dobrego gracza, od którego z pewnością uzyskacie cenne wskazówki. Ażeby ograniczyć do 0 możliwość wylosowania dwóch graczy o poziomie wskazanym powyżej postanowiliśmy wprowadzić odgórną wytyczną rozbicia graczy na dwie grupy (początkujący i zaawansowani). Drużyny tworzone są z dwóch koszyków. Dzięki takiemu rozwiązaniu mecze są zacięte a początkujący mają od kogo się uczyć.

KLUBOWY PUCHAR WROCŁAWIA

Jest to najciekawsza inicjatywa Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej. Jako jedyny ośrodek w Polsce organizujemy drużynowe turnieje, w których zespół kilku zawodników czy zawodniczek (różnorodnych pod względem zaawansowania) walczy o PUCHAR w formule ligi (mecz każdy z każdym plus rewanż).

Ta forma rozgrywek jest stworzona z myślą o początkujących graczach. Formuła zawodów składa się z kilku konkurencji, jedną z nich są pary początkujących. Każdy koordynator musi zatem posiadać minimum dwóch graczy, którzy dopiero co zaczynają przygodę z piłkarzykami. Gracze początkujący są bardzo potrzebni, a ich wpływ na końcowy sukces jest większy niż graczy zaawansowanych. Mecze początkujących spotykają się zatem z ogromnym dopingiem, co warto przeżyć.

Strona internetowa Klubowego Pucharu Wrocławia


Klubowy Puchar Wrocławia w roku 2016 startuje we wrześniu.
Więcej informacji wkrótce ...
Podstrony (1): Zapisy na naukę gry