Aktualności‎ > ‎

Klubowy Puchar Wrocławia Mały Ma Patola vs Lachonarium

opublikowane: 6 lut 2012, 04:48 przez Sebastian Gąsior   [ zaktualizowane 6 lut 2012, 08:06 ]

Pojedynek pomiędzy Lachonami a Mały Ma Patola rozgrywany był w pubie Czarny Kot. Było to już drugie starcie Lachonów natomiast drużyna Małego debiutowała w rozgrywkach. Pierwszy mecz i od razu można było oglądać najmocniejsze pary.

Pary Open: Patryk Sawicki / Bartłomiej Rutkowski vs Barbara Kurtyka / Magdalena Marszałek

Pojedynek Wice mistrzyń Polski zapowiadał się emocjonująco , tym bardziej że z drugiej strony Mistrz Polski w parach tym razem jednak z innym partnerem. Pierwsze starcie było bardziej rozpoznawcze z obu stron jednak przewaga była po stronie Małego drużyny 5:2. Drugi set już dominowały dziewczyny i wygrały 5:3. Trzeci set i już emocje większe wyrównana walka, kończące piłki nie wchodziły atakerom a obrońcy skutecznie ich powstrzymywali, jednak ostatnia należała do Patola 5:4. Ostatni set zdominowali chłopaki 5:3 i mecz wygrany 1:0 prowadzi Mały Ma Patola.

Novice/SuperNovice: Paweł Sobótka / Rafał Rosiński vs Aleksandra Stalmarska / Beata Droś

Tutaj faceci stawiali mocno na zwycięstwo i domonacja była widoczna pierwszy set 5:1, w drugim secie Ola pokazała że nie zapomina się starej szkoły jednak mimo strzałów z obrony chłopaki zwyciężyli 5:3, trzeci set nie dał wątpliwości że drużyna męska jest mocniejsza i 5:2.radość u Małego 2 pierwsze mecze wygrane.

Single Open: Mirosław Taralas vs Magdalena Żak

Zaskoczenie nie ma Oli Durlej ,która potrafiła powalczyć mocno z Czarkiem, tutaj jednak zagrała Magda która już od dawna nie gra. Jednak trzeba wziąć pod uwagę że pewnych rzeczy się nie zapomina, Mirek nie wiedział jakich zagrań może się spodziewać, i mimo spokojnej gry Magdy set wyrównany kończąca tym razem dla Mirka, drugi set zaskoczenie Magda miażdży 5:1 i robi się gorąco, trzeci set budzi się Mirek i odpowiada tym samym 5:1. ostatni set prowadzi Mirek ale nagle precyzja Mady i mamy remis , chwila grozy jednak końcąca Mirka i mamy 5:4. Tu już euforia w najgorszym przypadku remis.

Pary Novice: Carlos Fuenteyagve / Ariel Ramirez vs Justyna Zakrzycka / Małgorzata Turowska

Pojedynek między narodowy para z drużyny Małego to dwaj hiszpanie grający odmienny styl jak w Polsce. Niestety Polska piłka w wykonaniu dziewczyn robi pogrom 5:2, Dziewczyny zachowały spokój choć było głośno wesoło hiszpanie przerażeni gra rozładowują emocje dobrą zabawą i komentarzami których nikt nie rozumiał ,ale śmiechu było co nie miara. Drugi set i dziewczyny nie zostawiły suchej nitki na gościach z zagranicy 5:0. Ech nie tak miało być ale pokazały mistrzowską grę.

Pary Początkujące: Aleksander Styś / Paul Rudkowski vs Emilia Liptak / Kamila Kukuła

Ważny mecz wystarczy zwycięstwo chłopaków żeby cieszyć się z pierwszej wygranej w rozgrywakach. Jednak dziewczyny tanio skóry nie oddadzą, raketfjuel zapodany i gramy. Już od pierwszych piłek dziewczyny zdecydowanie bardziej ogarniają i lekko zwyciężają 5:2. Nie wygląda to za dobrze bo ewidentnie zapowiada się na zwycięstwo dziewczyn, i tak się dzieje Emilka i jej klepa śmierci nie pozostawia wątpliwości że były górą.5:2 i mamy 3:2 w meczach wszystko zależy od singlistów.

Single Novice: Sebastian Michalak vs Martyna Piętak

No I mamy najważniejszy mecz chłopaki walczą o zwycięstwo a dziewczyny o remis. Diewczyny założyły że tą stresową sytuacje lepiej wytrzyma Martyna  i udowadnia to w pierwszym secie, rękawiczka Seby nie pomogła mu, 5:3 dla Martyny Chwila odpoczynku psychy i drugi set porowadzi Seba, Martyna wyrównuje jednak kończąca u Seba i jest 5:4. Emocje do ostatniej chwili dużo dopingu i nerwów, Martyna prowadzi 2:0, nie wesoło to wygląda, jednak Seba nawiązuje walkę i dogania Martyne. Ostatnie piłki jednak już należały do Seby i pogrążył nadzieje dziewczyn na punkt, euforia u chłopaków niesamowita.
Pierwszy mecz Mały Ma Patola i pierwsze choć dramatyczne zwycięstwo. Dziewczyny były bliskie nie tylko remisu miały dużą szanse wygrać, jednak nie udało się obie drużyny świetnie grały i piły takiej atmosfery fair play należy utrzymywać na meczach. Wyróżnić można Mirka który podnosił grille Magdzie jak miał piłkę na obronie. MVP dla Emilki która klepą śmierci miała chyba 100%