Aktualności‎ > ‎

Pierwsze Pary Kobiece w historii!

opublikowane: 27 cze 2011, 00:12 przez Kacper Grzebiela
W środę 22 czerwca w Multikinie Arkady Wrocławskie po raz pierwszy w historii naszego klubu udało się zorganizować turniej Par Kobiecych. Wcześniej klub nie wychodził z taką inicjatywą z obawy przed brakiem zainteresowania. W ostatnim czasie we Wrocławiu płeć piękna stała się jednak dość liczną grupą, dzięki czemu możliwe było wyjście na przeciw zainteresowaniu turniejem parowym. 

Basia Kurtyka nasza najlepsza zawodniczka od dłuższego czasu wspiera rozwój żeńskiej piłki stołowej we Wrocławiu. Dzięki staraniom Basi zainteresowanie Pań naszą dyscypliną sportową jest nieporównywalnie większe niż jeszcze kilka lat temu. Trzymamy kciuki, aby zapał nie wygasł.

Na turnieju zameldowało się 6 par kobiecych, co jest sporym sukcesem jak na pierwszą taką inicjatywę. Zawodniczki od początku ambitniej podeszły do rywalizacji, a sam turniej zakończył się niespodzianką. Agata Fronc wraz z Justyną Zarzycką po przepięknej walce pokonały naszą mistrzynię Basię Kurtykę, która grała z Anią Krzywaźnią. Wyniki turnieju :


1.JUSTYNA ZARZYCKA/AGATA FRONC
2.BASKA KURTYKA/ANIA KRZYWAŹNIA
3.MARTYNA HOBER/SYLWIA GRYLEWICZ
4.DAGMARA SKORUPSKA/EWELINA BEŁKO
5.MARTYNA PIĘTAK/GOSIA TUROWSKA
6.AGNIESZKA MĄDRA/ANIA MĄDRAW międzyczasie rozegrano turniej Par Mieszanych. W którym zwycięstwo odnieśli faworyci Kacper Grzebiela z Basią Kurtyką, którzy nie mieli łatwej przeprawy z Maciejem Drabik oraz Agatą Fronc. Zarówno finał lewej jak również prawej strony był rozgrywany na przewagi, co świadczy o wyrównanym poziomie meczy. Podium zamknęli Martyna Piętak wraz z Kubą Mielą. Comments