Aktualności‎ > ‎

Pary Open - 2011-06-15

opublikowane: 17 cze 2011, 05:43 przez Kacper Grzebiela
Kolejny bardzo emocjonujący turniej za nami. Środowe Pary Open po raz kolejny uraczyły nas emocjami, niespodziankami oraz bardzo równymi meczami. Na zawodach gościliśmy zawodników z Ostrzeszowa oraz Krakowa, dzięki czemu turniej zyskał na atrakcyjności. Zwycięstwo odnieśli Kacper Grzebiela oraz Cezary Bdzikot, którzy nie mieli łatwej drogi do końcowego sukcesu.

Wszystkie mecze od początku były bardzo wyrównane, większość kończyła się w trzech setach. Już w drugim pojedynku para Grzebiela/ Bdzikot uległa z zespołem Ślak/ Lach, którzy później w finale prawej strony byli o włos od pokonania faworytów Patryka Sawickiego oraz Piotra Jurgielewicza. W pozostałych pojedynkach również nie brakowało niespodzianek, bardzo szybko na lewej stronie drabinki pojawiła się para Kruk/Reczuch, których również zrzucił zespół z Ostrzeszowa. Dobrym wynikiem zakończyli zmagania goście z Krakowa, kończąc zawody na 5 miejscu.

Mimo początkowych niespodziewanych rozstrzygnięć do finału dotarły pary Grzebiela/Bdzikot, którzy zrewanżowali się w finale lewej gościom z Ostrzeszowa oraz faworyci Sawicki/Jurgielewicz, wchodzący do finału z prawej strony. Dawało to oczywiści im przewagę w finale, w którym zgonie z przepisami 2KO mogli pozwolić sobie na porażkę w pierwszym meczu.

Dwumecz finałowy trwał ponad godzinę, wszystkie sety były bardzo wyrównane, ale najbardziej emocjonujący był oczywiście ostatni. W meczu przepięknymi bramkami z obrony popisywał się Kacper Grzebiela. Patryk Sawicki z Cezarym Bdzikotem stoczyli prawdziwą wojnę na linii pomocy. Obydwoje bardzo skutecznie grali również na "trójce". Piotr Jurgielewicz dorzucał bramki z obrony, natomiast w ostatnich piłkach wybronił pięć meczowych piłek. Nie wystarczyło to jednak, żeby zatrzymać atak przeciwników, którzy za szóstym razem postawili "kropkę nad i".

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, gdyż turniej stał na na prawdę dobrym sportowym poziomie.


Poniżej prezentujemy skrócone wyniki :


1. Kacper Grzebiela/Cezary Bdzikot

2. Piotr Jurgielewicz/Patryk Sawicki

3. Łukasz Ślak/Jakub Lach

4. Andrzej Reczuch/Jakub Kruk


 


Comments