Aktualności‎ > ‎

MISTRZOSTWA POLSKI GARLANDO 2011 ZDOMINOWANE PRZEZ WKPS

opublikowane: 16 lis 2011, 02:46 przez Kacper Grzebiela   [ zaktualizowane 16 lis 2011, 08:49 przez Sebastian Gąsior ]

Bardzo miło nam poinformować całą piłkarzykową brać, o kapitalnym występie Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej podczas XI Mistrzostwa Polski Garlando, które odbyły się w Luboniu w dniach 11-13 listopad 2011. Nasi zawodnicy zagrali perfekcyjnie osiągając bardzo dużo sukcesów.

Po lewej widać jeszcze prawie pustą salę turniejową.

W Parach Open Kacper Grzebiela (Olesno) wraz z Patrykiem Sawickim (Wrocław) zdobyli brązowy medal. Byli jednocześnie najlepszą polską parą, dzięki czemu dostali kwalifikację do Mistrzostw Świata we Francji, które odbędą się w Nantes w dniach 5-8 styczeń 2012.

Nasi zawodnicy zagrali perfekcyjnie, ulegli po drodze jedynie aktualnym Mistrzom Świata z Austrii oraz utytułowanemu zespołowi z Węgier, którzy uplasowali się na drugiej pozycji. Wart przypomnienia jest mecz z Austryjakami. Nasi grali jak równy z równym i nie odpuścili żadnej piłki.

Cały pojedynek zakończył się w 5 decydującym secie na przewagi 4:6. Był to najtrudniejszy mecz i mimo porażki jesteśmy dumni z postawy Kacpra i Patryka. Jako jedyni postawili taki opór najlepszymu zawodnikowi świata na Garlando Kevinowi Hundsterferowi.

Paweł Sielski oraz Kevin Hundstofer
W Singlach Open WKPS pokazał, że jest ma najlepszych singlistów w Polsce. W pierwszej 8, aż czterech zawodników jest z WKPSu, przy czym całe podium zajęli zagraniczni zawodnicy. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Paweł Sielski (Wrocław). 5 krotny Mistrz Poslki w konkurencji OS powrócił w wielkim stylu, zajmując najwyższe miejsce wśród Polaków. Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali kolejni gracze WKPS Jakub Ziencikiewicz (Łódź), Mateusz Fudala (Radom) oraz Cezary Bdzikot (Wrocław). Niestety drabinka ułożyła się dla nas niefortunnie i walkę o podium mógł zodbyć tylko jeden zawodnik WKPS, gdyż wszyscy szli tą samą częścią drabinki. Bardzo dobrym wynikiem zakończył turniej również novice Krzysiek Wystemp (Wrocław), który uplasował się na 49 miejscu, co jest sporym sukcesem jak na pierwsze Mistrzostwa Polski.

Kolejny wielki sukces to występ Barbary Kurtyki (Wrocław) w Singlach Kobiecych oraz w Parach Kobiecych z Magdą Marszałek (Wrocław). W konkurencji singlowej Basia pokonała Agatę Ćwiąkałe (Poznań) i przerwałą 8 letnią dominację Poznanianki w tej konkurencji. Dzięki czemu Basia zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. W parze z Magdą udało się dziewczyną zdobyć V-ce Mistrzostwo Polski.

Kolejnym sukcesem jest Mistrzostwo Polski w kategorii Par Semi-Pro, któy zdobył Jakub Ziencikiewicz wraz z Przemysławem Nogą (Wrocław). Zawodnicy WKPS nie pozostawili cienia wątpliwości, wygrywając wszystkie mecze.

W parach Pro-Master zabłysnęli również Patryk Sawicki wraz z Mateuszem Fudala zdobywając tytuł V-ce Mistrzów Polski. Sukcesem zakończył się również turniej Par Losowanych, w których Jakub Ziencikiewicz wylosował Mateusza Fudale. Zawodnicy WKPS bez większych trudów pokonali konkurencje sięgając po tytuł mistrzowski:

Podsumowanie

Turniej w Luboniu przyniósł WKPSowi dużo sukcesów, nasz klub po Klubowym Pucharze Polski po raz kolejny udowodnił swoją siłę. Wielkie brawa dla wszystkich reprezentantów. Na Mistrzostwach Świata we Francji z Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej zobaczymy: