Aktualności‎ > ‎

KPW Quaquaraqua vs Tosty

opublikowane: 11 lut 2012, 08:09 przez Sebastian Gąsior   [ zaktualizowane 11 lut 2012, 08:44 ]
Dnia 7. lutego 2012 odbył się z dawna oczekiwany mecz Quaquaraqua z drużyną Tostów (z dawna oczekiwany na pewno przez drużynę Tostów, gdyż w poprzedniej kolejce pauzowali). Skład Tostów przystąpił do tego meczu osłabiony, z powodu absencji kilku kluczowych zawodników. Mecz przysporzył wiele emocji i kontrowersji, o czym poniżej w relacji.

Novice Singles

Jako pierwsze wystartowały Novice Singles - zmierzyli się w nich C. Radel i P. Kalinowski. Przed pojedynkiem należało wskazywać jako zwycięzcę zawodnika QQQ, jednak pierwszy set pokazał, że popularny Pablo nie odda łatwo meczu - wygrał w pierwszym secie 4:5. Drugi set to długa wymiana piłek, jednak po zawodnikach widać było, ile serca wkładają w swój pojedynek. Mimo wyniku 5:2 set był bardzo wyrównany. Trzeci set i mega emocje oraz jak się okaże kontrowersje. Oczywiście gra między zawodnikami bardzo wyrównana, widać było, że stoją naprzeciw siebie zawodnicy o podobnym stylu gry. Wynik 4:3 i piłka kończąca Cory’ego, wykorzystana. Większość zawodników i kibiców już odchodzi od stołu, jednak po kontrowersyjnej interwencji trenera zespołu Tostów okazało
się, że był faul. Można powiedzieć, że dogrywka z handicapem, bo z bramką przewagi zawodnika QQQ. Jednakże, można powiedzieć, że chyba zestresowała go ta sytuacja i Pablo pewnie strzelił 3 bramki z rzędu wygrywając mecz 2:1 a seta 6:4.
1:0 dla Tostów.

SuperNovice/Novice

Drugi konkurencja to SuperNovice/Novice. Naprzeciwko siebie stanęli R. Sikorski z K. Fijką vs J. Łakomski z K. Góreckim. Mecz bardzo wyrównany, podczas pierwszego seta, gdzie większa część ekipy Tostów poszła odetchnąć świeżym powietrzem, zrobiło się nagle i to w krótkim czasie, 4:0 dla Roberta i Krzyśka. Czas selekcjonerski co prawda w tym secie nie zaowocował, ponieważ Janek z Krzyśkiem seta przegrali do 3, jednak można było spokojniej patrzeć w przyszłość na następne sety. Drugi set, chyba najdłuższy i najcięższy w tym pojedynku, skończył się wynikiem 5:4 dla Tostów, miło było patrzeć na walkę rozgrywającą się przy stole. Trzeci set zakończył się gładką wygraną chłopców z piekarni, więc większa, jeżeli nie cała drużyna Tostów, sądziła, że następny set jest już tylko formalnością. Jak się jednak okazało, popularny Texas z Krzyśkiem (czyżby Holdem?), nie złożyli kart po turnie i wywalczyli czwartego seta dla Siebie. W piątym secie znowu wielkie emocje, ale piątka Janka zdominowała grę, mimo braku trójki, plus dobra obrona Krzysia G. i decydującego seta wygrywają Tosty.

Pary Początkujące

Trzeci pojedynek to Pary Początkujące rozgrywany pomiędzy nowym nabytkiem Quaquaquy P. Dudą i A. Krzywaźnią, na z kolei nowy nabytek Tostów: I. Golę i R. Osowskiego. Po rozgrzewce chyba nikt nie miał wątpliwości, kto jest faworytem tego meczu, jednak w pierwszy secie sensacja - chłopaki wygrali 5:4. Nie ma co ukrywać, że dopisało im szczęście, a także świetna postawa na obronie w drugiej części seta Osowskiego. W drugim secie jednak role się odwróciły, trochę szczęścia Ani i Pawła plus bardzo dobra trójka, dały wygraną seta 5:2. Trzeci set to próba nerwów oraz kolejne kontrowersje. Koordynator drużyny Quaquaraqua niejednokrotnie zwracał uwagę swoim zawodnikom na faulującego Igora, jednak chyba ich nie przekonał. I znowu piłka kończąca tym razem dla drużyny Tostów, niepotrzebna odzywka napastnika i strzał po kilku sekundach zaowocowały kłótnią o faul, jednakże w tym przypadku faul nie został uznany i wygrali początkujący drużyny Tostów. Trzeba tu zaznaczyć świetną postawę Osy w całym meczu na bramce.
3:0 w meczu i powoli rośnie optymizm w drużynie.

KPW Pary Początkujące P.Duda/A.Krzywaźnia vs I.Gola/R.Osowski 1/5

KPW Pary Początkujące P.Duda/A.Krzywaźnia vs I.Gola/R.Osowski 2/5

KPW Pary Początkujące P.Duda/A.Krzywaźnia vs I.Gola/R.Osowski 3/5

KPW Pary Początkujące P.Duda/A.Krzywaźnia vs I.Gola/R.Osowski 4/5

KPW Pary Początkujące P.Duda/A.Krzywaźnia vs I.Gola/R.Osowski 5/5

Open Singles

Czwarta konkurencja to pojedynek Open Singles pomiędzy C. Bdzikotem a K. Grzebielą. Tutaj trzeba powiedzieć, że Kacper ostanie trzy mecze z Czarkiem w singlach przegrał, jak się niestety później okazało bilansu nie poprawił także i dzisiaj. Nie wiadomo czego zabrakło czy kibiców, którzy chyba doszli do wniosku, że mecz jest wygrany, czy troszkę więcej ogaru? Czarek podszedł do meczu bardzo skoncentrowany, zwłaszcza, iż jego drużyna walczyła jeszcze o remis. Przełożył się to na pierwszy set, w którym wygrał 5:2 bardzo ładnie kończąc z trójki. W drugim secie Kacper nawiązał, walkę, ale na będącego w wybornej formie Czara jeszcze to nie wystarczyło. Znowu 5:4 dla Czarka. Następny set to rozluźnienie się Czarka i bardzo dobra skuteczność Kacpra w wykańczaniu akcji, gładkie 5:2 i ożyła nadzieja na wygranie kolejnej konkurencji. W czwartym secie bardzo wyrównana walka na piątce, ale niestety przy stanie 4:4 nonszalanckie zachowanie Kacpra na piątce i Czarek nie miał problemu z piłką

Open Doubles

Następna konkurencja Open Doubles. Tu stanęli przeciwko sobie P. Jurgielwicz z D. Nowakowskim vs sprawdzona para z poprzedniego meczu Tostów: S. Gąsior z E. Wielgusem. Mecz mógł zadecydować o wielu rzeczach. W pierwszym secie bardzo dużo spinki, kłótnie o faule, wysoka skuteczność Juriego na trójce, trochę nerwów i set gładko wygrany przez drużynę QQQ. Drugi set już spokojniej, jakby emocje trochę zeszły, ale chyba nie u zawodników. Sebastian ogarnął piątkę, Emek zaczął coś w końcu bronić. Set wygrały Tosty 5:3 i zabawa trwa dalej. Trzeci set bardzo wyrównany, Emek razem z Darkiem dorzucali bramki z obrony, jednak niemożność skończenia ostatniej piłki przez Sebastiana, dała wygranego seta Quaquaraqrze 5:4. W czwartym secie jakby coś się zablokowało w drużynie Juriego i Darka, Seba bardzo fajnie na pięć plus kończące, Emek znowu coś dorzucił z
obrony i set wygrali 5:2. W ostatnim secie to wyrównana walka Seby i Juriego na piątce, atmosfera jednak spokojniejsza – bardziej fair play. Jednak Juri dalej miał kłopoty z wykończeniem trójki, a Sebastian cały czas grał swoje, mimo pewnego przestoju, kiedy snejk mu nie szedł, dało to wygranego ostatniego seta i wielką radość w drużynie Tostów, gdyż nieważne jakim wynikiem skończy się ostatnia konkurencja, Tosty dowiozą trzy punkty do końca.

Novice Doubles

Ostatnią rozlosowaną konkurencją były Novice Doubles. Tutaj zagrali między sobą D. Korzec z J. Najbarem przeciwko D. Kasprzyckiemu z K. Jańczakiem. W drużynie Tostów wszyscy sądzili, że będzie to wyrównany pojedynek, jednak ze wskazaniem na popularnych Rudiego i Dominika. Jednak Jurgen, który poczynił ostatnio duży postęp, nie dał szans Rudiemu w pierwszym secie i wygrali go 5:2. W drugim secie podobnie Rudi zaczął bronić, jednak brakowało mu wybicia, co spowodowało dużą liczbę piłek na trójce Jurgena, z czego ten skwapliwie korzystał. Set dla Quaquaraqua 5:3