Aktualności‎ > ‎

Klubowy Puchar Wrocławia - Quaquaraqua vs Mafia

opublikowane: 27 sty 2012, 02:46 przez Sebastian Gąsior   [ zaktualizowane 6 lut 2012, 04:44 ]
Dnia 24.02.2012 r odbyła się druga kolejka Klubowego Pucharu Wrocławia w której zmierzyły się drużyny Mafia - Quaqaraqua. Pojedynek był bardzo emocjonujący i wyrównany, choć faworytem była Mafia.

Single Novice : R. Cory vs Ł. Fuławka

Tutaj nic nie było pewne. Jak wiadomo "Korki" swoja gra sytuacyjna wygrywał już nie raz z zawodnikami teoretycznie lepszymi. I tym razem nie było inaczej. W dwóch setach 5:4, 5:3 wygrał z Łukaszem. Fuki był przede
wszystkim nie rozegrany i popełnił kilka rażących błędów, które Cory pewnie wykorzystał. Jak pójdzie tak dalej Nasz nowy kolega będzie największym odkryciem sezonu. Może nie gra technicznie, ale cechuje go
inteligencja przy stole oraz świetny ogar pola. 1:0 dla Quaquaraqua i już mamy ogromne emocje.

Single open : P. Jurgielewicz vs P. Sielski

Paweł jak zwykle zdominował stół. Juri w drugim secie nawiązał walkę z rywalem i bramkami z obrony urwał drugiego seta wynikiem 5:3. Jednak reszta meczu należała do Pawła : 5:1, 5:1, 5:2. Nie wątpliwie drużyna
Quaquaraqua poświęciła tą konkurencje, aby zapewnić sobie pewny punkt w OD. 1:1, widać ze będzie się działo, w następnych pojedynkach wszystko jest możliwe.

Novice/SuperNovice : D. Nowakowski / K. Fijka vs J. Miela / R. Orkisz

Kuba podszedł do meczu bardzo skoncentrowany co ewidentnie odbiło się na wyniku. Darkowi wyraźnie zabrakło chwili treningu przed meczem i Kuba zdominował piątkę. Obrońcy obu drużyn grali pewnie i równo. Mecz zakończył się wygrana Mafii. 3:1. Wszystko się może jeszcze zdążyć.

Pary początkujące : M. Gulka / A. Krzywaźnia vs B. Mrożek / N. Markowska

Najbardziej emocjonujący i najdłuższy pojedynek. Pierwszy set urywa drużyna Quaquaraqa 5:4 po rewelacyjnej grze Ani. Po niesamowitej mobilizacji drugi set dla Mafii 5:0. Darek postanawia zrobić zmianę selekcjonerska. Za M. Gulkę wpuszczony zostaje zawodnik rezerwowy Paweł Ślezona. I wtedy zaczynają się emocje. Drużyny ostatniego seta graja na przewagi. Ostatecznie wygrywa Mafia 7:5. Mecz był bardzo wyrównany. Śmiało można było go nazwać pojedynkiem bramkarek. Natalia zachowując spokój zakończyła mecz bramka z obrony. Wielkie gratulacje dla Ani, ciągnęła ten mecz do końca. Z miesiąca na miesiąc Ania gra coraz lepiej. Jak dalej tak pójdzie będzie spędzała sen z powiek nie jednemu atakerowi. Mamy 3:1 dla Mafii. W Mafii panuje euforia.

Pary Novice : J. Najbar / D. Korzec vs D. Liptak / M. Rostalski

Bardzo szybki pojedynek. Pierwszy set trwał dosłownie kilka minut. Pierwsze 3 bramki padają z piątki. Drużyna Mafii nie zdążyła nawiązać kontaktu z przeciwnikami. Drugi set trwa już troszkę dłużej, jednak drużyna Mafii zdekoncentrowana szybka porażka w pierwszym secie, nie zdążyła zatrzymać rozpędzonych zawodników Quaquaraqy. Mecz zakończył się wynikiem 5:2, 5:4. Jest 3:2 dla Mafii i na pewno drużyna Quaquaraqua
całymi siłami będzie walczyła o remis.

Pary open. C. Bdzikot / R. Sikorski vs P. Tarnawski / K. Wystemp

Drużyna Quaquaraqua zdominowała cały pojedynek. "Texas" zagrał mecz życia. 100% skuteczności na trójce. Rewelacyjna piątka. Robert zagrał jak rasowy doświadczony ataker. Czarek dokładał bramki z obrony
rewelacyjną firmówką. Chłopaki z Mafii starali się bardzo. Nawet na chwile Krzysiek przeszedł
do atkau, jednak ewidentne nerwy powodowały że nie wykańczał odpowiednio strzałów.
Mecz zakończył się wygrana Quaquaraqua. 5:1, 5:3, 5:1.

No i mamy remis. Drużyna Darka cieszy się jak ze zwycięztwa. Nastroje w Mafii mieszane. Atmosfera rewelacyjna, emocje ogromne. Ten remis może jeszcze dużo namieszać w KPW.