Aktualności‎ > ‎

Klubowy Puchar Polski wraca do domu !!!

opublikowane: 15 lis 2013, 03:32 przez Sebastian Gąsior   [ zaktualizowane 15 lis 2013, 05:01 ]
Klubowy Puchar Wrocławia 2013

Wrocław drużynowym Mistrzem Polski:) Hell yeah:)

11-go listopada w stolicy kraju zawrzało. Zorganizowane marsze demonstrujące poglądy polityczne poszczególnych grup społecznych wraz z aktami wandalizmów przybyłych desperatów stanowiły niebanalne tło dla Mistrzostw Polski w Futbolu Stołowym. Właśnie 11go listopada przeżyliśmy najpiękniejsze chwile, kiedy tuż przed północą został rozegrany finał Klubowego Pucharu Polski między dwoma faworytami Wrocławskim Klubem Piłki Stołowej a Toruńskim Klubem Futbolu Stołowego. Całe otoczenie toruńskiej i wrocławskiej piłki stołowej z niecierpliwością oczekiwało rozwoju wydarzeń, w końcu zarówno jeden jak i drugi ośrodek był już klubowym Mistrzem Kraju i tylko czekał na okazję, aby móc wrócić z pucharem do domu. Bardziej zdeterminowanym ośrodkiem okazał się klub z Wrocławia, który po pięknej walce wygrał trzy pierwsze pojedynki z reprezentantami Torunia. Kolejnych 2 pojedynków nie trzeba było już rozgrywać...

1 pojedynek
Kacper Grzebiela (WKPS) vs Jacek Raczkier (TKFS)
Wynik 3:2

2 pojedynek
Przemysław Noga/Jakub Ziencikiewicz (WKPS) vs Miłosz Kraiński/Krzysztof Wachowiak (TKFS)
Wynik 3:2

3 pojedynek
Mateusz Fudala (WKPS) vs Jacek Bułatek (TKFS)
Wynik 3:1

W momencie zwycięstwa toczył się 4 pojedynek - który został przerwany:
Cezary Bdzikot/Sebastian Gąsior (WKPS) vs Michał Ziółkowski/Michał Melnyczok (TKFS)
Wynik 2:2 oraz 3:0 w 5 secie dla Wrocławia

5 pojedynku nie trzeba było rozgrywać!
Paweł Sielski (WKPS) vs Filip Kubiatowicz (TFKS)
Wynik - : -

Droga do Klubowego Mistrzostwa Polski była trudna. Już w grupie zawodnicy z Wrocławia musieli uznać wyższość Torunia wychodząc z drugiego miejsca. W ćwierćfinale stosunkowo łatwy pojedynek z Ełkiem zakończył się wygraną 3:1 dla Wrocławia. Później półfinał, w którym Wrocław musiał zmierzyć się z gospodarzami turnieju i po bardzo wyrównanym meczu odniósł zwycięstwo 3:2.

Drużynowe zawody polegają na rozegraniu 5 pojedynków (3 single i 2 pary). Zwycięzcą staje się drużyna, która wygra 3 pojedynki. Każdy z pojedynków rozgrywany jest systemem Best of 5 - trzeci wygrany set kończy mecz (set grany jest do 5 strzelonej bramki).